Nuo padaužos namų ūkio meistro iki solidaus pedagogo

     Dalius Kublickas buvo iš tų jaunuolių, kurie galvą turi, bet mokytis nenori. Po pusryčių stverdavo kuprinę į rankas ir išeidamas pro duris tėvams pranešdavo einantis į mokyklą, tačiau jos tikrai nepasiekdavo, sukdavo  visai kitais keliais… Kai toks požiūris, tokie patys draugai ir jų kompanijos, rezultatų laukti ilgai nereikėjo – tokiam padaužiukui teko palikti tuometinę pirmąją vidurinę mokyklą. Gerai, kad užteko proto pereiti ir  viduriniojo mokslo bendrojo ugdymo programą  baigti bent jau jaunimo ir suaugusiųjų mokykloje.

     Šiandien Dalius Kublickas, 42-ejų vyras, yra sėkmingas pedagogas, turintis aukštąjį universitetinį išsilavinimą, puikus ne vienos sporto šakos treneris, tiesiog tobulas tėvas, tvirtos šeimos galva, patriotiškas joniškietis. Dalius atviras: iš kreivų  kelių į tiesius ir baltus gyvenimo vieškelius  jį sugrąžino, žmogumi  padarė  Joniškio žemės ūkio mokykla ir puikiausi jos pedagogai. Tarsi  perėmęs tą  gerumo kartelės estafetę, dabar Dalius tą skolą grąžina –  toje pačioje Joniškio žemės ūkio mokykloje ne vienam likimo ir pagundų blaškomam jaunuoliui yra tapęs gyvenimo guru ir įkvėpėju.

Visos įgytos profesijos naudingos

     Namų ūkio meistro profesijos mokslus Joniškio žemės ūkio mokykloje Dalius Kublickas pasirinko atsitiktinai – nesvarbu kur, kad tik kur nors mokytis. Diplomą gavo, tačiau taip jo ir nepanaudojo. Vyras purto galvą: „Kaip nepanaudojau? Panaudojau – be šitų mokslų  namo nepasistatyčiau,“ – labai rimtai šiandien kalba Dalius Kublickas, gražiai šeimai savo rankomis statantis  gyvenamąjį namą.

     Gavęs namų ūkio meistro diplomą D. Kublickas neskubėjo užverti  šios mokyklos durų – liko  toliau mokytis ką tik įkurtame aukštesniųjų studijų skyriuje dar vienos, šįkart –  žemės ūkio technologo profesijos. Diplomo darbui neprireikė.  Bet žinios pravertė praktinėje kasdienybėje – su močiute iš ožkos pieno buvo įtaisęs spausti sūrius… Galiausiai šeima turi daržą, tad  lemiamas žodis, kada ir ką sėti, sodinti,  kaip gintis nuo kenkėjų priklauso diplomuotam žemės ūkio technologui Daliui.

     – Dar besimokydamas 1-oje vidurinėje mokykloje svajodavau apie  kūno kultūros  pedagogo darbą. Bet kur tu su mano charakteristika! Vijau tas mintis, kaip neįgyvendinamas, šalin, – nuoširdžiai savo  sėkmės istorija dalinasi Dalius Kublickas.

Lydi sėkmingi žmonės

     – Jeigu ne Joniškio žemės ūkio mokyklos sėkmingi žmonės, kurie pakoregavo mano kelią, nežinau, kaip galėjo susiklostyti mano gyvenimas. Kaip dabar pagalvoji,  tai jau pirmame  namų ūkio meistro kurse mane iš mokyklos galėjo  išmesti. Bet nemetė. Ir už tai  turiu būti dėkingas  auklėtojai Stasei Griniūtei, režisierei Vandai Šalkauskienei, kuri už mane, galima sakyti, pasirašė ir dar labiau ėmė globoti… Sujaudino  žmogiškumas. Labai. Pradėjau lankyti  satyros ir jumoro grupės, kuriai tuomet vadovavo V. Šalkauskienė,  užsiėmimus, su programomis išvažinėta visa Lietuva, dalyvauta Lietuvos satyros ir humoro grupių šventėse „Juokis“, mūsų programą per televiziją žiūrėjo visa Lietuva, – atvirai kalba D. Kublickas, niekada neėpamirštantis svarbiausių savo žmonių – mamos, kuriai dėkingas už kantrybę, ir tėčio, kurio vyriškai patarimai  iki šiol  reikalingi.

     Kadangi Daliaus aistra vis tik buvo sportas, prie lemiamo teigiamo vaidmens perlaužiant sunkų charakterį suvaidino jo  kūno kultūros mokytojas Adolfas Paškevičius ir mokyklos krepšinio komandą treniravęs Jonas Rimdžius, neleidę  atsipalaiduoti, nuklysti, mokę atsakomybės ir uždegę Daliui tikėjimo, kad  jis gali pasiekti daugiau, žiburėlį. Pedagogai ir treneriai  atkreipė  dėmesį į tai, kuo vaikinas domisi – jis gi  visų užklasinių renginių „liūtas“ ir organizatorius… Tad jau nuo ketvirto  namų ūkio meistro kurso  Daliui, ne be pavaduotojos  Liudmilos Božidaj žinios ir valios,  pasiūlyta  vadovauti  mokyklos techninės priežiūros būreliui, net simbolinį atlyginimą mokėdavo. Kai pagal  projektą dviem  namų ūkio meistrams reikėjo  važiuoti į Austriją išklausyti paskaitų ciklą apie saulės jėgaines, ši misija buvo patikėta Daliui ir jo kurso draugui Sauliui.

     Kai iš  krepšinio komandos trenerio pareigų pasitraukė Jonas Rimdžius, mokytojas A. Paškevičius mokyklos administracijai į trenerio vietą pasiūlė  energingąjį Dalių. Ir neapsiriko. D. Kublicko vadovaujami mokyklos sportininkai ne kartą Lietuvoje yra laimėję prizines ir net aukščiausias  vietas, pademonstravę tokį meistriškumą, į kurį reikia lygiuotis.

     – Man šios mokyklos pedagogai yra geriausias pavyzdys, kaip reikia dirbti su  problematiškais vaikais. Mano  pavyzdį imkim. Mano jaunystės metais nebuvo  masinio interneto. Tai paaugliai, jaunuoliai arba sportuodavo, arba nueidavo klystkeliais… Kur tai matyta – taip  patikėti neklaužada! Galiausiai įsileisti į savo pedagogų kolektyvą! Negana to, sudarė sąlygas dar ir naktimis sargauti, kad  galėčiau  studijuoti Šiaulių Universitete, į kurį vėlgi paskatino stoti mano geroji, mano mylimoji  Jurgita, su kuria esame neišskiriami nuo 15-likos metų. Bet, kai blogas berniukas pamilsta gerą mergaitę, gyvenimo pasaka visada  baigiasi laimingai. Bent jau mano atveju, –  Dalius nuoširdžiai vardina žmones, kurie kardinaliai pakeitė jo  gyvenimą.

     Kai į užtarnautą poilsį  išėjo ir A. Paškevičius, Dalius  tapo  mokyklos kūno kultūros mokytoju… Ir tokiems pat išdykėliams, kaip kad jis pats buvo, padeda surasti gyvenimo prasmę.

Interviu ėmė Lina Rudnickienė

Nuotrauka iš Kublickų šeimos albumo

Publikaciją  galima rasti: Sidabrė Nr.8, 2021 m. sausio mėn. 30 d., 1 – 5 psl.