Paminėta pasaulinė savižudybių prevencijos diena

Rugsėjo 10-ąją dieną minima Pasaulinė savižudybių prevencijos diena. Ji skirta atkreipti dėmesį į didelį savižudybių skaičių ir ieškoti išeičių užkirsti tam kelią. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, kasmet nusižudo apie milijoną žmonių. Pasaulyje kas 40 sekundžių nusižudo vienas žmogus. Kas 3 sekundės kas nors bando nusižudyti. Kiekviena savižudybė skaudžiai paveikia bent 6 žmones. Lietuva – viena iš šalių, kurioje savižudybės skaičius itin didelis. Per metus mūsų šalyje nusižudo daugiau nei 1000 žmonių. Dauguma jų – kaimo gyventojai vyrai.

Tyrimai rodo, kad net 75 procentų savižudžių apie ketinimą nusižudyti prasitaria šeimos nariams ar draugams, tad labai svarbu išklausyti artimą žmogų ir laiku padėti jam spręsti problemas. Daugiau apie savižudybių prevenciją www.savizudybes.lt

Minint šią dieną Joniškio žemės ūkio mokykloje psichologas Deividas Beinoras ir socialinė pedagogė Vaida Gendvilaitė-Petrošienė mokyklos bibliotekoje paruošė stendus, kuriuose mokiniai gali rasti informacijos apie požymius, rodančius, kad žmogus turi sunkumų, telefono numerius, kuriais galima kreiptis pagalbos, taip pat lankstinukus su aktualia informacija. Grupių vadovai buvo pakviesti apsilankyti bibliotekoje ir pasikalbėti su savo auklėtiniais šia tema. 

 

Informaciją parengė V. Gendvilaitė-Petrošienė

Nuotraukos iš JŽŪM archyvo

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos