Pareiga atlikta – pirmakursiai pakrikštyti

 

Kadangi krikštas visomis prasmėmis reiškia nuodėmių nuplovimą, įsijungimą į bendruomenę ir naujo gyvenimo pradžią, tad spalio 26 dieną susikaupę pirmakursiai atliko skirtas užduotis, išpirko savo nuodėmes ir taip tapo pilnateisiais Joniškio žemės ūkio mokyklos bendruomenės nariais.

Po aktyvios dienos, kuomet fuksai sportavo, kalė vinis, kasė žemę, bandė perkąsti traktoriaus valdymo instrukciją, skaičiavo mokyklos langus, duris ir laiptus, stiprinsi fuksų koše, veiksmas persikėlė į mokyklos aktų salę, kur pirmakursiams išaušo lemtinga valanda – nuliai virto fuksais – tikrais ir pilnateisiais mokyklos bendruomenės nariais. Pirmakursiai su grupių vadovais dalyvavo mišiose, kuriose daug nesimelsta (maldų prireiks per egzaminus), o švęsta ypatinga proga – fuksų krikštynos!

Kadangi toli eis ir daug pasieks tik ta komanda, kuri turi tvirtą vedlio petį, todėl fuksai turėjo pademonstruoti savo, kaip komandos, jėgą: prisistatyti, kuo greičiau išrinkti pupas iš žirnių, valgyti citriną, iš duotų daiktų sukonstruoti transporto priemonę, sutvarstyti komandos narį, kuris per bandomąjį važiavimą patyrė burtų keliu paskirtą traumą. Po užduočių paaiškėjo, jog mokyklos naujokai daug ką žino, nemažai moka, o ko nežino – buvo leista per trejus mokslo metus, trinant mokyklos suolus, išmokti. O grupių vadovams buvo įteikti krikštynų rėmėjų – Maldenių lentpjūvės pagaminti medaliai.

Kunigėlis iš Gaščiūnų parapijos pirmakursiams pristatė mokyklos įsakymus:

 • Neturėk kitų minčių, tik tą vieną, kad po pamokos būna pertrauka.
 • Netark keiksmažodžio be reikalo.
 • Švęsk pirmadienį.
 • Gerbk mokyklos mokytojus ir miegančius grupės draugus.
 • Žudyk nuobodulį aktyvia popamokine veikla.
 • Dievink mokyklos uniformą, kurios galima nedėvėti tik kūno kultūros pamokoje.
 • Nevok namų darbų ir špargalkių neįsitikinęs, kad jos padarytos be klaidų
 • Per pirmas 4 pamokas nevalgyk kibinų – jų kvapas ilgainiui išves iš proto alkanus mokytojus.
 • Draugui sufleruok teisingai – kitu atveju bus gėda abiems.
 • Negeisk svetimo proto.
 • Didysis įsakymas – mylėk mokyklą, mokytojus, savo grupės draugus bei mokyklos vyresniuosius labiau nei save patį.

Mokyklos vyresnieji – antrakursiai su visa atsakomybe prisiėmė krikštatėvių pareigas, fuksams įteikė dovanas ir krikšto pažymėjimus, davė atsigerti vandens iš šventinto termoso, taip pat švęstu vandeniu apšlakstė dar visokių vėjų pilnas galvas.

Štai tokiu būdu nuliai buvo oficialiai paskelbti fuksais! Po ceremonijos atėjo laikas švęsti – į aktų salę įvažiavo didžiulis tortas, kurį visiems dalino ką tik pakrikštytų fuksų grupių vadovės. Ir aš ten buvau – fuksų krykštavimą girdėjau, torto ragavau, truputį švęsto vandens gurkštelėjau, ko nespėjau sukramtyt – ant grindų treptelėjau…

Informaciją parengė neformaliojo švietimo organizatorė Aistė Paulauskienė

Nuotraukos Lukrecijos Rinkevičiūtės