Pasaulinė Sniego diena – vieninga proga joniškiečiams išeiti į lauką

Pasaulio klimato kaita gali atimti iš mūsų žiemą, bet negali atimti entuziazmo aktyviai leisti laiką. Sekmadieninis sausio 26 dienos sujudimas Joniškio žemės ūkio mokyklos kieme – to įrodymas. Daugiau kaip 300 joniškiečių susirinko paminėti Pasaulinės sniego dienos. Ir tai rekordinis dalyvių skaičius Joniškyje!

Renginio iniciatorė, Joniškio sporto klubo Avantiūra+ prezidentė Lina Budrienė, Sporto centro atstovai ir kiemo šeimininkas – Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorius Saulius Dauparas, pasveikino visus dalyvius linkėdami ištvermės ir gero laiko drauge.

Jaunuoliai, senjorai, vaikai ir jų tėvai, drauge su keturkojais draugais, net jaunos mamos su vežimėliais, išbandė 5, 10 ar 15 km ėjimo pėsčiomis trasas. Maršrutus buvo galima rinktis patiems, o jų sudarytojas Rimas Budrys, pasistengė, kad nebūtų nuobodu. Atokvėpio stotelėje jų laukė karšta arbata ir sausainiai. Finišas – Žemės ūkio mokyklos kiemas, kuriame visi dalyviai apdovanoti diplomais, atminimo medaliais ir sočiais pietumis.

Registracijos metu dalyviai turėjo pažymėti amžių ir atstovaujamus kolektyvus, įmones ar įstaigas – ir ne šiaip sau. Gausiausioms komandoms, šeimynoms, vyriausiems dalyviams buvo įteikti specialūs prizai.

2020 metų Snaigės žygio gausiausio kolektyvo prizas atiteko Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos bendruomenei, skaičiumi jų buvo dvigubai daugiau nei kitų mokyklų atstovų. Progimnazijos direktorė Ligita Eitkevičienė džiaugėsi ne tik dėl kolektyvo, bet ir dėl visų miestelėnų: ši idėja paskatinti joniškiečius aktyviai ir sveikai gyventi turi trejopą vertę – pažinti savo kraštą, tai aktyvus laisvalaikis su šeima, kuriam nereikia jokio ypatingo pasirengimo ir tai yra nuoširdžiausia galimybė joniškiečiams vieniems kitus geriau pažinti. L. Budrienė antrino, kad labai gražu ir džiugu, jog sekmadienio rytą aktyviai nusiteikę atėjo ne tik vaikai, bet ir jų tėveliai.

Kitiems gausesniems kolektyvams taip pat įteikti prizai – Saulės pagrindinei mokyklai ir direktoriui Tomui Armonavičiui, Skaistgirio skautams, Joniškio šauliams, sporto klubui Avantiūra+, Joniškio sporto centro atstovams, Žagarės jaunimui ir vadovui Ruslanui Prokopenko. Žagariečiai džiūgavo, kad smagioj bendraminčių kompanijoje tie 10-15 km tirpte ištirpo. Ištverme pasižymėjo ir Saulės pagrindinės mokyklos Plikiškių skyriaus-daugiafunkcinio centro vaikai ir vadovas Vaclovas Martinaitis.

Su džiaugsmu ir sveikatos linkėjimais prizai įteikti žygio senjorams – Adelei Šiaučiulienei, Janinai Šimaitienei ir Juozui Gyliui. Apdovanotas ir jauniausias žygio dalyvis – M. M. Tarabildų atžala, kuriam vieni metai ir dešimt mėnesių. Pasveikintas dalyvis iš Austrijos – Atviro jaunimo centro savanoris Laurin Klocker, kuris devynis mėnesius savanoriauja Skaistgirio jaunimo centre pagal Europos solidarumo korpuso programą.

Organizatoriai – Joniškio Sporto centras, sporto klubas Avantiūra+, Žemės ūkio mokykla – sužavėti tokiu joniškiečių aktyvumu, o jų šypsenos ir padėkos reiškė, kad tokio tipo renginiai joniškiečiams patinka, suteikia daug gerų emocijų ir sukuria progą pabūti drauge gryname ore.

Informacija Ritos Bulienės

Nuotraukos Ričardo Norkaus ir Avantiūra+ archyvo

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos