Paskutinė direktoriaus darbo diena mokykloje

1986 m. gruodžio 25 d. Liudui Jonaičiui, tada 33 metų atsakingam, veržliam, energingam, ambicingam ir drąsiam jaunuoliui buvo patikėta vadovauti Joniškio miesto pakraštyje pradėtai statyti 540 vietų vidurinei profesinei technikos mokyklai.

Nuo šiandien liko tik trys mėnesiai iki gražios 33 metų vadovavimo mokyklai sukakties. Bet… Rugsėjo 22 d. Žiemgalos krašto žmonės nusprendė, kad Liudas Jonaitis yra tinkamas atstovauti jiems Lietuvos Respublikos Seime.

Visa Joniškio žemės ūkio mokyklos bendruomenė džiaugiasi, direktoriau, Jūsų įgyvendinta dar viena svajone, didžiuojasi Žiemgalos krašto žmonėmis, kad pasitiki Jumis ir liūdi, kad mokykla lieka be šaunaus vadovo.

Direktoriau, kai mes, dabar jau 33 metų jauni žmonės, dirbantys šioje mokykloje, 1986 metais tik pradėjome ropoti keturiomis ir džiuginti artimuosius savo smalsumu, jūs sparčias žingsniais matavote savo būsimos darbovietės teritoriją…

Kai mes tik pradėjome suprasti mus supantį pasaulį, Jūs atradote žmones, kurie tvarkėsi, gražino, kūrė antruosius namus sau ir būsimiems mokiniams.

Kai mes tik pradėjome skirti, kur yra mūsų žaislai, Jūs mokykloje dėliojote „žaislus“ į skirtingas lentynėles mokiniams. Jūsų citata: „Buvo liūdna. Viskas pigu, tačiau nieko negalėjai gauti. Gavome 20 rašomųjų stalų, kėdes, paprastą stalą. Ir džiaugėmės tuo, ką turime“.

Tiems, kurie po daugelio metų Jus susitikę nustemba: „Dar vis mokykloje?“, Jūs atsakote: „Vis dar jaučiuosi kaip skulptorius, lipdantis skulptūrą“.

Dabar mes, trisdešimt trijų metų žmonės, stovim prieš Jus, direktoriau, kaip įrodymas, kaip simboliai, kiek daug nuveikta, kiek daug išauginta, kiek daug svajonių įgyvendinta.

Su pagarba ir dėkingumu – Joniškio žemės ūkio mokyklos kolektyvas.

Nuotraukos iš JŽŪM archyvo

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos