Populiariname profesinį mokymąsi

     Joniškio žemės ūkio mokyklos sektoriniame praktinio mokymo centre visą mėnesį vyko atvirų durų dienos, kurias lankė   po 30 moksleivių iš Pašvitinio, Balsių (abi iš Pakruojo r.) ir Kriukų pagrindinių mokyklų.

     Atvirų durų dienų privalumas – atvykę mokiniai turi galimybę susipažinti su visomis specialybėmis, kurias  Joniškio žemės ūkio mokykloje galima įgyti baigus 10 klasių – tai apdailininko, automobilių mechaniko, dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo, multimedijos paslaugų teikėjo, virėjo, žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo profesijos, baigusių 8 ir 9 klases – priimame mokinius mokytis į 1 ir 2 gimnazijos klases.

     Profesinį mokymą Joniškio žemės ūkio mokykloje renkasi ir turintys vidurinį išsilavinimą ir jau turintys bent vieną kvalifikaciją. Atvirų durų dienose tokiems  jaunuoliams siūlyta mokytis ir įgyti apskaitininko, multimedijos paslaugų teikėjo, dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo specialybes.

     Į svečius suvažiavusiems skirtingų  pagrindinių mokyklų moksleiviams   buvo organizuota pažintinė ekskursija po mokyklą su profesijų mokytojais: Ramute Liucvaikiene, Manfredu Rudžiu, Robertu Pakalniu, Rima Skirvainiene, Emilija Ivanova, Živile Smeliavičiene, kurie apie savo profesiją gali papasakoti tikrai daug įdomybių, nes jie yra tikri savo srities – profesijos – žinovai. Mokytoja Živilė aprodė naują modernią virtuvės įrangą ir prietaisus, reikalingus virtuvėje ruošiant maistą.  Mokytoja Daiva pasakojo apie elgesį prie stalo ir mokė visokiausių serviravimo subtilybių. Technologijų dirbtuvėse mūsų laukė mokytojai Manfredas ir Robertas. Pasirodo, kad technika traukia visus – tiek berniukus, tiek mergaites.

     Tos trumpos akimirkos besižvalgant po profesijų pasaulį ir dirbtuves, klausantis profesijos mokytojų pasakojimų, atliekant nesudėtingas užduotis, būsimiesiems mūsų mokyklos mokiniams sužadino smalsumą. Lauksime sugrįžtant po 10 klasių. Joniškio žemės ūkio mokykloje tikrai gera ir smagu mokytis.

Metodininkė Stasė STULGINSKIENĖ

© 2021 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos