Praktiniai įgūdžiai Austrijoje pagal Erasmus+ programą

Joniškio žemės ūkio mokykla įgyvendina „Erasmus+ 1 pagrindinio veiksmo projektą “Europiniai praktiniai įgūdžiai” (Nr. 2021-1-LT01-KA122-VET-000017049) ir suteikia galimybę savo moksleiviams įgyti praktinių įgudžių Austrijoje. Šiuo projektu siekiama suteikti praktinių įgūdžių trijų specialybių mokiniams: žemės ūkio technikos priežiūros verslo darbuotojams, virėjams, barmenams ir padavėjams. Projekte dalyvauja 16 moksleivių. Pirmieji aštuoni  praktikantai atliko 4 savaičių praktiką Austrijoje rudenį, o visai neseniai iš 4 savaičių praktikos Austrijoje grįžo ir kiti 8 dalyviai: Lukas Mockus, Vilius Rimkus, Livijus Briedis, Gabrielius Kyba, Jonas Čeponis, Gabija Muzikevičiūtė, Gerda Baškytė, Sigita Tumelytė.

Džiaugiamės sulaukę grįžusių dalyvių, kurie pasidalino savo praktikos įspūdžiais ir pristatė 4 savaičių veiklas savo draugams mokykloje.

Projekto tikslas  – patobulinti profesinius-praktinius bei socialinius įgūdžius gamybinės praktikos užsienio įmonėse metu, siekiant geresnių, sėkmingos profesinės integracijos į šiuolaikinę darbo rinką.

Dalyviai papasakojo su kokiais sunkumais susidūrė, kokių žinių trūko, padrąsino draugus mokytis anglų kalbos, nes  užsienio valstybėje jos labai reikia. Virėjai ir barmenai papasakojo kokius patiekalus gamino ir kokių naujų įgūdžių įgijo, papasakojo kaip sekėsi bendrauti su klientais. Vaikinai pasidalijo įspūdžiais su kokia technika dirba austrai, kokias technologijas taiko.

Smagu, kad dalyviai atkreipė dėmesį ir į pastebėtus kultūrinius skirtumus: drausmė, punktualumas. Dalyviams tai buvo pirma išvyka į užsienį, kurios metu jie pasitikrino save ar gali dirbti tarptautinėje aplinkoje, mokėsi prisitaikyti prie esamos situacijos, įgijo trūkstamų socialinių įgūdžių.

Visiems dalyviai įteikti priimančios organizacijos pažymėjimai, o vėliau renginio metu bus įteikti ir Europass pažymėjimai bei ECVET dokumentai.