Profesinių įgūdžių tobulinimas užsienyje

Joniškio žemės ūkio mokykla 2018 -08-01 – 2019-07-31 vykdė ERASMUS+KA1 pagrindinio veiksmo Europos komisijos lėšomis finansuojamą projektą „Profesinių įgūdžių tobulinimas užsienyje“ (Nr. 2018-1-LT01-KA102-046852).

Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti profesinius-praktinius  bei socialinius įgūdžius gamybinės praktikos užsienio įmonėse metu,  siekiant geresnių, sėkmingos profesinės integracijos į šiuolaikinę darbo rinką, galimybių.

Projekto metu net trys dalyvių srautai turėjo galimybę įgyti praktinių įgūdžių užsienio įmonėse. 12 dalyvių vyko į Austriją ir 14 dalyvių į Vokietiją. Dalyvių grupes sudarė pirminio profesinio rengimo mokiniai, siekiantys įgyti žemės ūkio technikos verslo darbuotojo ir žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo specialybes  bei apdailininko-statybininko specialybę. Žemės ūkio technikos verslo darbuotojo ir žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo specialybės mokiniai vyko į stažuotę Austrijoje ir Hamburge (Vokietija). Projekto dalyviai tobulino bei įgijo praktinių profesinių įgūdžių šiose srityse:1. techninė traktorių priežiūra bei diagnostika (traktorių, automobilių, kombainų ir kitų savaeigių bei prikabinamų mašinų, priekabų, ž.ū. padargų taip pat ir prietaisų bei įtaisų, skirtų sodo, žemės ir miškų priežiūrai); 2. įvairių gedimų šalinimas traktoriuose; 3. įvairių gedimų šalinimas įvairiose žemės ūkio mašinose; 4. įvairių gedimų šalinimas žemės ūkio padarguose.

Apdailininko-statybininko specialybės mokiniai vyko į stažuotę Berlyne, Vokietijoje. Čia jie atliko praktiką priimančios organizacijos rekomenduotose įmonėse, kurios yra aprūpintos naujausia statybos ir apdailos technika, įranga bei medžiagomis. Projeto dalyviai tobulino bei įgijo praktinių profesinių įgūdžių šiose srityse: 1)Išmoko tinkuoti tiesius ir sudėtingus  paviršius  (vidaus ir lauko)  mechanizuotu ir rankiniu būdu, išgauti dekoratyvią faktūrą; 2)Išmoko paruošti dažymui bei dažyti lauko pastatus bei vidaus patalpas; 3)Išmoko apdoroti bei tvirtinti gipso kartono plokštes, išgauti geometrines formas bei atlikti jų  apdailą;4)Išmoko klijuoti plytelėmis horizontalius ir vertikalius paviršius.

Mokykla sulaukė patobulėjusių savo moksleivių, kurie įgytas žinias pristatė kitiems moksleiviams, tai skatins kitų mokinių norą mokytis užsienio kalbų, tobulėti , nebijoti vykti atlikti praktikos kitur.

Mokinių įgytos žinios bei praktiniai įgūdžiai įvertinti ir patvirtinti tarptautiniais sertifikatais, Europass mobilumo dokumentais bei ECVET dokumentu, be to praktikos užsienio įmonėse metu jie įgijo realią darbinę patirtį, o tai reiškia, kad mokiniai taps konkurencingesni ir lengviau integruosis į Lietuvos arba  ES šalių darbo rinką.

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos