Profesinių įgūdžių tobulinimas užsienyje

Joniškio žemės ūkio mokykla 2018-08-01 – 2019-07-31 vykdo ERASMUS+KA1 pagrindinio veiksmo Europos komisijos lėšomis finansuojamą projektą „Profesinių įgūdžių tobulinimas užsienyje“ (Nr. 2018-1-LT01-KA102-046852). Pagrindinis projekto tikslas – tobulinti profesinius – praktinius bei socialinius įgūdžius gamybinės praktikos užsienio įmonėse metu, siekiant geresnių, sėkmingos profesinės integracijos į šiuolaikinę darbo rinką, galimybių.

Stažuočių metu projekto dalyviai atliks praktiką moderniose Austrijos ir Vokietijos įmonėse, patobulins esamus praktinius įgūdžius bei įgis naujų, susipažins su naujomis technologijomis, įranga, išmoks komandinio bei asmeninio darbo principų, išsiugdys atsakomybę bei pasitikėjimą savo jėgomis, įgis tarptautinę pripažintą darbinę patirtį, jiems bus suformuota darbo kokybės ir kultūros samprata, nuolatinio tobulėjimo bei mokymosi visą gyvenimą samprata. Projektas būsimiems dalyviams bus naudingas ne tik profesinėje srityje, bet ir asmeninio tobulėjimo srityje. Stažuočių metu projekto dalyviai gyvens skirtingose šalyse, susipažins su tų šalių kultūra, įgis gyvenimo kitoje kultūrinėje erdvėje patirties, praplės kultūrinį bei geografinį akiratį, patobulins bendrosios bei specialybinės užsienio kalbos praktinius įgūdžius, įgis tarptautinio mobilumo patirties, užmegs naujus ryšius. Taip pat, gyvenimas kitose ES šalyse prisidės prie platesnio projekto dalyvių požiūrio į Europą bendrakultūriniu aspektu formavimo bei tolerancijos kitų tautų bei rasių atstovams skatinimo.

Mokymo įstaigos sulauks patobulėjusių savo moksleivių, kurie įgytas žinias pristatys kitiems moksleiviams, tai skatins kitų mokinių norą mokytis užsienio kalbų, tobulėti, nebijoti vykti atlikti praktikos kitur. Projekto dalyvių parengta medžiaga liks mokyklose, bus internete – ja galės naudotis kitų mokyklų mokytojai  kaip vaizdine medžiaga pamokų metu.

Dalyvių grupes sudarys pirminio profesinio rengimo mokiniai, siekiantys įgyti Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo ir Technikos priežiūros verslo darbuotojo specialybes bei Apdailininko (statybininko) specialybę. Projekto dalyviai – Joniškio žemės ūkio mokyklos mokiniai.

Žemės ūkio gamybos verslo darbuotojo ir Technikos priežiūros verslo darbuotojo profesinių mokymo programų mokiniai vyks į stažuotę Austrijoje ir Hamburge (Vokietija). Projekto dalyviai tobulins bei įgis praktinių profesinių įgūdžių šiose srityse:

  1. Techninė traktorių priežiūra bei diagnostika (traktorių, automobilių, kombainų ir kitų savaeigių bei prikabinamų mašinų, priekabų, ž. ū. padargų taip pat ir prietaisų bei įtaisų, skirtų sodo, žemės ir miškų priežiūrai);
  2. Įvairių gedimų šalinimas traktoriuose;
  3. Įvairių gedimų šalinimas įvairiose žemės ūkio mašinose;
  4. Įvairių gedimų šalinimas žemės ūkio padarguose.

Apdailininko (statybininko) profesinio mokymo programos mokiniai vyks į stažuotę Berlyne, Vokietijoje. Čia jie atliks praktiką priimančios organizacijos, rekomenduotose įmonėse, kurios yra aprūpintos naujausia statybos ir apdailos technika, įranga bei medžiagomis. Projekto dalyviai tobulins bei įgis praktinių profesinių įgūdžių šiose srityse:

  1. a) Išmoks tinkuoti tiesius ir sudėtingus paviršius (vidaus ir lauko) mechanizuotu ir rankiniu būdu, išgauti dekoratyvią faktūrą;
  2. b) Išmoks paruošti dažymui bei dažys lauko pastatus bei vidaus patalpas;
  3. d) Išmoks apdoroti bei tvirtinti gipso kartono plokštes, išgauti geometrines formas bei atlikti jų apdailą;
  4. f) Išmoks klijuoti plytelėmis horizontalius ir vertikalius paviršius.

Mokinių įgytos žinios bei praktiniai įgūdžiai bus įvertinti ir patvirtinti tarptautiniais sertifikatais, be to praktikos užsienio įmonėse metu jie įgis realią darbinę patirtį, kuri bus išsamiai aprašyta ir patvirtinta Europass mobilumo dokumente, bei ECVET dokumente o tai reiškia, kad mokiniai taps konkurencingesni ir lengviau integruosis į Lietuvos arba ES šalių darbo rinką.

JŽŪM informacija