Projektas „Sveikas kūnas- skaidrios mintys“

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Ši informacija svetainėje atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

 

Taip vadinasi naujas ES Švietimo mainų paramos fondo Comenius programos daugiašalės partnerystės projektas įgyvendinamas mūsų mokykloje (Nr. LLP-COM-DP-2012-LT-00227). Projektą įgyvendina mokyklos iš Lenkijos, Kipro, Rumunijos, Slovakijos, Turkijos ir Lietuvos. Šio projekto tikslas yra skatinti moksleivius sportuoti, šokti ir sveikai maitintis. Projekto metu moksleiviai kartu su mokytojais kurs šokius, dalyvaus šiaurietiškame ėjime, mokysis žaisti „petankę“, dalyvaus orientacinėse varžybose, kurs projekto logo, domėsis sveika mityba.

Šių metų spalio 14-19 dienomis vyko pirmasis projektinis susitikimas Limassolyje, antrame pagal dydį mieste Kipro saloje, kuriame dalyvavo mokyklos projektų vadovė Vaida Aleknavičienė, kūno kultūros ir šokių mokytoja Lina Budrienė ir istorijos mokytoja Irena Grigencienė. Susitikimo tikslas buvo susipažinti su projekto dalyviais, pristatyti savo mokyklas, aptarti pirmų metų projekto veiklas. Jau iki kito partnerių susitikimo Joniškio žemės ūkio mokyklos projekto dalyviai turi sukurti „Flashmobo“ šokį panaudojant visų projekto šalių populiarias muzikas, nufilmuoti ir visiems išsiųsti, kad sekančio susitikimo metu, kuris vyks Lenkijoje, visi galėtų šokti kartu. Taip pat, kad moksleiviai geriau įsijaustų į projekto esmę, jau dabar paskelbtas projekto logo kūrimo konkursas, kuriame dalyvauja visi norintys.

Nors tai buvo pirmas susitikimas, kurio metu reikia nuveikti daug darbų, radome laiko ir pasidžiaugti Kipro kraštovaizdžiu bei saulute. Limasolio miestas yra Viduržemio jūros pakrantėje. Kadangi miestas turistinis ir sezonas dar nepasibaigęs, tai miestas pilnas turistų ir miesto gyventojų, pailsėjusių po siestos karštojo meto. Ši šalis-sala  skaičiuoja civilizacijos klestėjimo tūkstantmečius, tai kiekvienas salos kilometras atrodytų  kvėpuoja istorija. (visur gausu aptvertų ir saugomu archeologiniu paminklų). Aplankėme antikos ir viduramžių laikotarpio išlikusius archeologinius paminklus bei labai savitą Kipro sostinę Nikosiją. Jos unikalumas yra tame, kad tai vienintelis likęs pasaulyje padalintas miestas į 2 dalis: turkų ir kipriečių (panašiai kaip buvo padalinta Vokietijos sostinė Berlynas). Ši siena vadinasi – „Green Line“ (Žalioji linija).

Neišdildomą įspūdį paliko kipriečių svetingumas ir maisto įvairovė. Tėvų komitetas surengė bendrus pietus mokyklos kieme, buvome pakviesti į kiprietiškų šokių vakarėlį, kur bandėme pramokti šios šalies šokių.

Po įtempto grafiko netruko ateiti ir penktadienis, kai jau reikėjo krautis lagaminus ir vykti namo. Visi apsidžiaugėme, kad tai tik pirmas susitikimas ir dar ne kartą visi pasimatysime. Kitas susitikimas vyks Lenkijoje 2013 m. balandžio mėnesį į kurį jau vyksime kartu su moksleiviais.

Balandžio pabaigoje vyko jau antrasis projektinis susitikimas, kurį organizavo Lenkijos partneris. Šiame susitikime mūsų mokyklą atstovavo 3 mokytojos (Lina Budrienė, Gražina Kaikarienė ir Irena Grigencienė) bei 5 moksleiviai. Susitikimas vyko Švidnicos mieste (Svidnica), kur moksleiviai ir mokytojai iš 6 šalių tobulino savo anglų kalbos žinias, sportavo netradicines sporto šakas, gamino savo šalių tradicinius patiekalus, kopė į kalnus bei atliko įvairias užduotis.

Lenkija dalyvius pasitiko saulėtu ir šiltu oru, todėl moksleiviams labai tiko orientacinė užduotis, kurios metu žemėlapių pagalba mokiniai turėjo surasti tam tikrus objektus. Vėliau visi žaidė petankę bei mokėsi šokti Flasmob’o šokį, kurį sukūrė mūsų mokyklos mokytoja Lina Budrienė. Visi dalyviai pripažino, kad šokis yra uždegantis ir nelabai sunkiai išmokstamas kitoms šalims.

Viena popietė buvo skirta tradicinio maisto gamybai. Mūsų komanda nusprendė, kad per trumpą laiką pagaminti tradicinių patiekalų nepavyks, todėl jau iš Lietuvos atsivežė lietuvišką varškės sūrį, naminę duoną, medaus, namuose keptų avižinių sausainių. Mūsų nuostabai, Lietuvių stalas turėjo didelį pasisekimą. Visi gyrė, gardžiavosi, domėjosi receptais.

Labiausiai projekto dalyvius nuvargino kelionė po kalnus, kur pėščiomis reikėjo įveikti nemažą atstumą. Nors nuovargis ir jutosi, tačiau liko daug malonių įspūdžių ir gerų emocijų.

Visos savaitės veiklą vainikavo barbekiu vakarėlis, kur visi apgailestavome, jog savaitė taip greitai prabėgo.

2013 birželio 9-15 dienomis projekto dalyviai iš Lenkijos, Turkijos, Slovakijos, Rumunijos, Kipro rinkosi jau į trečią projektinį susitikimą, kuris vyko Joniškio žemės ūkio mokykloje. Svečiavosi 17 moksleivių bei 13 mokytojų. Šio projekto tikslas yra skatinti moksleivius sportuoti, šokti ir sveikai maitintis. Viešnagės Joniškyje metu projekto dalyviai mokėsi šokti Linos Budrienės sukurtą flashmobo šokį, kuriame skamba visų projekte dalyvaujančių šalių muzika, žaidė netradicinį tinklinį, linksmąsias estafetes, mokė vieni kitus savo šokių, aplankė Joniškyje įsikūrusį krepšinio muziejų. Taip pat apsilankė Žagarės regioniniame parke, kur pėsčiomis apkeliavo aplink ežerą. Taip pat pabuvojo kryžių kalne ir Šiauliuose. Įtemptos savaitės metu užteko laiko paragauti ir koldūnų, cepelinų bei bulvinių blynų.

Svečių sutikimui buvo parengtas ir moksleivių koncertas. Aptarta pirmųjų metų projektinė veikla bei projekto internetinė svetainė: http://www.fitbodyfreshbrain.com/index.php

Visi projekto dalyviai džiaugiasi, kad mūsų laukia dar vieneri projektiniai metai. Sekantis susitikimas vyks spalio mėnesį Slovakijoje.