Projektinis susitikimas Slovakijoje

Joniškio žemės ūkio mokykla 2012-2014 mokslo metais vykdo Švietimo mainų paramos fondo Comenius programos daugiašalės partnerystės projektą „Sveikas kūnas – sveikos mintys” (LLP-COM-2012-LT-00227). Projekte dalyvauja mokyklos iš Lenkijos, Kipro, Rumunijos, Turkijos, Slovakijos bei Lietuvos – Joniškio žemės ūkio mokyklos.
Rugsėjo 29 – spalio 4 dienomis vyko jau ketvirtasis projektinis susitikimas, kurį organizavo Slovakijos partneris. Šiame susitikime mūsų mokyklą atstovavo 3 mokytojos (Lina Budrienė, Gražina Kaikarienė ir Irena Grigencienė) bei 4 moksleiviai. Nors viešnagė truko tik 4 dienas, bet jos buvo kupinos veiklos ir įspūdžių. Pirmąją dieną buvo aplankyta priimančioji mokykla, susipažinta su miesteliu, visą šešių šalių atstovų komandą priėmė miesto meras. Po pietų teko dalyvauti mokymuose, kuriuos vedė paramedikai ir gaisrininkai. Vakare laukė sportinės varžybos.
Kitą dieną buvo aplankytas Bardejovo miestas. Miestas pirmą kartą buvo paminėtas 1247 m., o 1986 metais miestas gavo Europos premiją už istorinių paminklų restauravimą ir buvo įtrauktas į UNESCO saugojamų objektų sąrašą. Aplankytas buities muziejus. Vakare kiekviena šalis pristatė savo šalies nacionalinius patiekalus. Ansamblis Toplan supažindino su slovakų tautiniais šokiais ir dainomis. Vėliau visus vakaronės dalyvius mokė savo nacionalinių šokių. Mūsų komanda dar kartą mokė visus projekto flasmobo šokį.
Trečią viešnagės dieną projekto dalyviai tradiciniais plaustais buvo plukdomi Dunajeco upe 10 km, o vėliau tokį pat atstumą reikėjo įveikti pėsčiomis per 2 val. Paskutinę viešnagės dieną reikėjo pakilti į Aukštųjų Tatrų kalnus 1500 m. aukštį virš jūros lygio. Aukštis atrodytų nedidelis, bet kelias buvo apie 18 km į vieną pusę. Nueitas kelias buvo apvainikuotas įspūdingais kalnų ežero ir kalnų vaizdais. Pasigrožėjus vaizdais ir pailsėjus reikėjo tokį pat atstumą grįžti į autobusą, bet pamatyti vaizdai atpirko nuovargį.
Savaitė netruko praeiti ir vėl visiem teko atsisveikinti iki kito karto. Dabar projekto dalyviai susitiks Turkijoje.


 

 

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos