Projekto „EKO karta: kurkime ateitį atsakingai“ stažuotė Latvijoje

Joniškio žemės ūkio mokykla kaip partnerė dalyvauja Leonardo da Vinci programos mobilumo projekte „EKO karta: kurkime ateitį atsakingai“ Nr. LLP-LdV-VETPRO-2013-LT-0882. Šio projekto tikslas – skatinti profesijos mokytojų ekologinio ugdymo integraciją į mokomuosius dalykus bei gerinti užsienio kalbos kompetencijas.

Pagal šį projektą 2014 m. gegužės 11 – 16 dienomis 6 profesijos mokytojos iš Šiaurės Lietuvos stažavosi Latvijoje. Joniškio žemės ūko mokyklą atstovavo Ramutė Liucvaikienė, Šiaulių profesinio rengimo centrą – Rasa Freimonienė, Vytalija Kailiuvienė, Zita Volodkienė, Radviliškio technologijų ir verslo mokymo centrą – Ramunė Navickienė, VšĮ Kuršėnų politechnikos mokyklą – Renė Tamošaitienė.

Vizito savaitė buvo labai užimta: kiekviena diena buvo skirta atskirai ekologijos krypčiai. Buvo susipažinta su Latvijos ekologija ir ekologinio ugdymo integracija į mokomuosius dalykus. Nagrinėta kaip jaunoji karta ugdoma prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, prisidėti prie atsakingo ateities kūrimo, aplinkos, kurioje jai pačiai ir artimiausiems žmonėms būtų jauku ir saugu gyventi. Susipažinta su Latvijos švietimo sistema ir profesiniu mokymu mokykloje, su Latvijos Etnografiniu buities muziejumi po atviru dangumi. Buvo lankytasi ekologinėje atliekų tvarkymo įmonėje „Getliņi EKO“, kurioje taikomos aukštosios ir aplinkai draugiškos technologijos ir t.t.

Stažuotės dalyvius priėmė ir visos savaitės veiklą organizavo Rigas Stila un modes profesionala vidusskola – profesinė mokykla. Buvo aplankyta gražiausios Latvijos Gaujos nacionalinio parko vietos. Gaujos nacionalinis parkas – Latvijos nacionalinis parkas Rygos, Cėsių ir Valmieros rajonuose. Dėl savo gamtos grožio neretai vadinamas Latvijos Šveicarija.

Stažuotės metu buvo tobulinti užsienio kalbos įgūdžiai, bendrakultūrinės kompetencijos, pasidalinta asmeninė patirtis. Vizito metu įgytos žinios bus pritaikytos ugdymo procese.

Parengė projektų vadovė Vaida Aleknavičienė

Nuotraukos iš projekto dalyvių asmeninio archyvo

 

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos