Protmūšis „AIDS: geriau žinoti“

Gruodžio 6 dieną Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko jau tradiciniu tapęs protmūšis „AIDS: geriau žinoti“, kuriame dalyvavo trys I kurso komandos: 14G, 20Ž bei 17S. Labai gaila, tačiau 16T grupėje neatsirado savanorių, norinčių ir galinčių pakovoti už grupės garbę.

Dalyviams buvo priminta AIDS ligos atsiradimo istorija. Taip pat kuo AIDS skiriasi nuo ŽIV, kokiais būdais galima, o kokiais neįmanoma užsikrėsti šia liga.

Tradiciškai protų mūšis buvo sudarytas iš 4 turų, po 5 klausimus. Klausimai buvo susiję su įvairiomis gyvenimo sritimis – gamta, istorija, dailė, geografija: Kokie „plieniniai“ vabzdžiai dažniausiai aptinkami drabužiuose? 59 m. pr. Kr. Cezaris buvo paskirtas Viduržemio jūrą siekiančios Transalpinės Galijos vietininku. Šis turtingas kraštas buvo vadinamas tiesiog „Provincija“ (lot. Provincia). Kaip šis regionas vadinamas dabar? Kai kurios avialinijos draudžia pilotams nešioti barzdas. Šis draudimas neturi nieko bendra su reikalavimu piloto išvaizdai. Kuo motyvuojamas toks draudimas?

Geriausiai pasirodė 20Ž grupės komanda „Žiobarai“ bei jų kapitonas Rokas Kanapeckas. Renginį vedė socialinė pedagogė Vaida Gendvilaitė-Petrošienė, teisėjavo psichologas Deividas Beinoras bei visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Vilma Mingailienė.

Informaciją parengė V. Gendvilaitė-Petrošienė

Nuotraukos Tomo Viparto