Puikūs rezultatai floristikos konkurse

Joniškio žemės ūkio mokykloje besimokantys būsimieji apželdintojai ir floristai – Gabija Ragauskaitė, Erlanda Žalytė, Karolis Karžinauskas – ir dešimtokė Austėja Norvaišaitė dalyvavo mokinių floristikos konkurse „Dūzgiam Kalėdas sode“, kurį organizavo VU Botanikos sodas ir Lietuvos floristų asociacija. Džiugu, jog mokiniai ne tik dalyvavo, sukūrė nuostabius darbus, bet ir grįžo su laimėjimais. Mokinius į konkursą lydėjo ir pasiruošti padėjo profesijos mokytoja metodininkė Rima Skirvainienė.

Floristikos darbus sukūrė 56 mokiniai iš 25-ių Lietuvos vidurinių ir profesinių mokyklų. Konkurso darbų parodoje lankytojams Kalėdinę nuotaiką skleidė floristinės eglutės ir snaigės, puošnios žvakidės, natūraliomis medžiagomis išpuošti Kalėdiniai vainikai, kvapnios ir gamtos gėrybių pilnos floristinės kompozicijos.

Konkursinius darbus vertino ir laureatus bei nominacijas iš kiekvienos konkursinės grupės išrinko Lietuvos floristų asociacijos, Vilniaus miesto savivaldybės ir VU Botanikos sodo komisija. Taip pat savo nuomonę galėjo pareikšti ir parodos lankytojai. Dėl darbų formos, kompozicijos, spalvinės gamos ir atlikimo technikos specialistai ilgai diskutavo, – laureatus išrinkti, anot komisijos, buvo labai sudėtinga, nes daugumos šių metų jaunųjų floristų kūrybiškumas ir net darbų išpildymo technika nenusileidžia profesionaliems floristams.

9-12 klasių grupėje dalyvavusi Austėja Norvaišaitė buvo paskatinta už subtilumą ir išradingumą. Dešimtokė savo namų darbui pasirinko skeletuotus dumplūnės vaisynus ir džiovintus, išbalintus laukinės morkos žiedynus. Gavosi nuostabi ir lengva snaigė. O floristiniui darbui „Iš kur tos liepsnelės?“ naudotas baltas parafinas, kuris sukūrė ledo įspūdį, ir džiovintos ievos šaknys, ciklameno žiedai.

Profesinių mokyklų ir kolegijų grupėje lankytojų simpatijų prizą laimėjo antrakursė Erlanda Žalytė. Mergina pristatė iš maumedžio ir eglės apkerpėjusių šakų sukurtą žvakidę. Konkurso metu ji sukūrė vainiką iš parafino, vielos ir kadagio šakelių. Dekoravimui mergina naudojo maumedžio šakas, baltosios eglės kankorėžius, pušies spygliukus, uogas.

Gabija Ragauskaitė buvo paskatinta už šiuolaikinių tendencijų floristikoje sklaidą ir koloristiką. Jos floristinis darbas „Iš sniego pusnių…“ buvo žvakidė, sukurta iš medinio pagrindo, apjuosto specialia technika surišta ir sukarpyta vielos juosta. Ant kiekvieno vielos galiuko buvo tvirtinamos Kalėdų puošimui tradiciškai naudojamos įvairios gamtinės medžiagos – baltosios eglės balinti kankorėžiai, ąžuolo gilių kepurėlės, pušies spygliukai, uogos. Kalėdinis Gabijos vainikas dekoruotas ąžuolo gilių kepurėlėmis.

Ne pirmus metus šiame konkurse dalyvavęs Karolis Karžinauskas parsivežė apdovanojimą už šiuolaikinių tendencijų floristikoje sklaidą. Floristinei žvakidei „Prie žvakių šviesos sutikim Kalėdas“ pasirinkta sena, natūraliai išraiškingais raštais išvagota medžio šaka. Ertmės dekoruotos celiozijos žiedais, pušies spygliais, nuo akmens nuimtomis samanomis. Labai žaviai atrodė ir Karolio iš šieno sukurtas vainiko pagrindas, dekoruotas celiozijos žiedais, pušies spygliais, nuo akmens nuimtomis samanomis, rojaus obuoliukais.

Džiaugiamės mokinių kūrybiškumu, mokytojos išmone ir sveikiname puikiai pasirodžius konkurse! Konkursiniai darbai eksponuojami mokyklos bibliotekoje.

Informacija Rimos Skirvainienės

Nuotraukos iš

LFA Lietuvos floristų asociacijos ir Rimos Skirvainienės archyvo

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos