Raštingiausias pirmakursis – Deivydas Šiurna!

Nors šie mokslo metai prasidėjo šiek tiek kitaip – su nerimu ir jauduliu, tai nesutrukdė Rugsėjo 8-ąją paminėti Tarptautinės Raštingumo dienos, kuri tradiciškai mūsų mokykloje švenčiama pirmakursiams rašant diktantą.

Šią dieną švenčia visas pasaulis, skatindamas kiekvieną žmogų tobulėti ir plėsti savo žinias. Raštingumas visuomenėje yra labai svarbus, nes rašiklį ir popieriaus lapą keičia klaviatūra ir kompiuterio ekranas. Tiek vaikai, tiek suaugę sugeba rašyti elektroninį laišką, bet pamiršta, kaip rašomos kai kurios didžiosios ar mažosios raidės, kai jas parašyti reikia ranka. Kiekvienas iš mūsų, nors kartais tingime mokytis ar trūksta motyvacijos, turėtume mokėti kalbėti ir rašyti savo gimtąją kalba.

Pirmo kurso mokiniai šiemet tradiciškai kaip ir kasmet dalyvavo mokytojos metodininkės Redos Sinkevičienės organizuotame „Raštingiausio pirmakursio“ konkurse – rašė diktantą. Nors dalyvavusių iš viso buvo virš 50, ne visų rezultatai buvo geri, bet galime pasidžiaugti, kad šiais metais padarytų klaidų skaičius buvo mažesnis, nei praeitais metais.

Mums, pirmakursiams, šis diktantas padėjo prisiminti kai kuriuos pamirštus ir jau retai vartojamus lietuvių kalbos žodžius, tarptautinę leksiką, teko pasikartoti rašybos bei skyrybos taisykles. Lietuvių kalba yra viena seniausių kalbų pasaulyje, ji ir labai sudėtinga, todėl nenuostabu, kad klaidų ją vartodami neišvengia beveik visi.

Mokyklos skirta dovana ir Direktoriaus padėka už pasiektus geriausius rezultatus šių metų „Raštingiausio pirmakursio“  konkurse praeitą savaitę buvo įteikta 1Am grupės mokiniui Deivydui Šiurnai.

 Už gerai parašytą diktantą 21G grupės mokinei Eidvilei Griškaitei taip pat  buvo įteikta lietuvių kalbos mokytojos Redos Sinkevičienės bei mokyklos skirta dovana –paskatinimas gerai mokytis ir siekti įgyti kuo daugiau žinių.

Organizatorė dėkoja visiems dalyvavusiems, o dešimtokams linki ruoštis ir kitąmet įrodyti, kad galimas ir toks konkurso dalyvis, kuris  galbūt gebės parašyti diktantą be klaidų.  

 

Informaciją parengė 21G grupės mokinės Eidvilė ir Justina

Nuotraukos iš JŽŪM archyvo

© 2021 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos