Saugaus interneto diena

Minint tarptautinę Saugaus interneto dieną Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Daina Kaminskienė Joniškio Žemės ūkio mokykloje, kur susitiko su mokiniais pedagogais.

Saugaus interneto diena (Safer internet day) – tai daugelyje pasaulio šalių minima iniciatyva, kuri tapo svarbiu įvykiu informacinio raštingumo kalendoriuje. Prasidėjusi nuo ES SafeBorders iniciatyvos 2004 metais Saugaus interneto diena išplėtė savo geografines ribas ir dabar minima 150 pasaulio šalių.

Susitikime pareigūnė pabrėžė saugaus gyvenimo internetinėje erdvėje pagrindinį principą – visada prisiminti, kad internetas yra vieša erdvė arba gali tokia tapti, net ir bendraujant intymiomis temomis. Buvo priminti pagrindiniai požymiai, kaip atpažinti, kad tu esi išnaudojamas internetinėje erdvėje, aiškinta, kad interneto erdvė yra vieša erdvė ir visa joje patalpinta informacija nėra ir negali būti asmeninė, nes ją bet kuriuo momentu gali pasiekti programišiai. Daug jaunuolių internete talpina intymias ar kompromituojančias nuotraukas siekdami patraukti dėmesį, o vėliau tos nuotraukos tampa pagrindu šantažui. Pareigūnė nurodė, kad niekuomet nebus tik vieno karto ir kartą sumokėjus paprašys dar ir dar. Geriausia tokį reikalą patikėti spręsti policijos pareigūnams.

Jeigu Jūs jau esate tokių nusikaltimų auka arba žinote apie nusikaltimus, vykdomus prieš kitus jaunuolius, patarimas yra nedelsiant kreiptis pagalbos į socialinius darbuotojus ir pranešti policijai.

JŽŪM informacija ir nuotraukos

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos