Sėkmei reikia širdies balso

– Tai mokykla, jei tik nori, išmoko dirbti ir šio to gyvenime pasiekti, – taip apie savo studijas Joniškio žemės ūkio mokykloje šiandien pasakoja Tomas Barzevičius, sėkmingas verslininkas ir Norvegijoje, ir Lietuvoje. Pernai jis investavo Joniškyje – atidarė modernų autoremonto centrą “Autobitės”, o nuo šių metų sausio šalia pradėjo ir naują veiklą – “Agro Saloje”, kuris krašto žemdirbius ir įmones aprūpina žemės ūkio, statybinės technikos ratlankiais, padangomis, ratų dubliavimo sistemomis ir pan.

Gautos žinios ir šiandien praverčia

Tomas Barzevičius – pašvitinietis. Studijas Joniškio žemės ūkio mokykloje pasirinko daug negalvodamas – patiko, kad gimtieji tėvų namai ranka pasiekiami. Tačiau greitai suprato, kad pasirinkimas  tapti visapusišku namų ūkio meistru, vėliau studijos aukštesniajame,  nėra toks jau ir prastas. Iki šiol Tomas geru žodžiu mini grupės auklėtoją, lietuvių kalbos mokytoją Stasę Griniūtę, augalininkystės mokslu sudominusią  Emiliją Ivanovą.

Verslininkas pripažįsta, kad tos žinios tikrai pravertė – ir tada, kai po studijų Tomas išvyko uždarbiauti į Švediją, kur metus laiko nuo ankstyvo pavasario iki derliaus dorojimo pabaigos  profesionaliai prižiūrėjo komercinį sodą. Augalininkystės pagrindų prireikė ir nuosavoje sodyboje ant Pakruojo–Joniškio rajonų ribų, sodinant didžiulį vynuogyną po atviru dangumi.

Idėjas veiklai nuosavų namų kieme kartais Tomui pasufleruoja jo bičiuliai. Draugai iš Čekijos, pas kuriuos Tomas važiuoja pamedžioti, sugundė būtent vyno gamybai tinkančių vynuogių auginimu.

– Šį pavasarį sode pasodinau 800 vienetų čekiškų veislių sodinukų. Mokslininkai iš Čekijos tą veislę pritaikė konkrečiai vietinei augimvietei pagal klimatą, būtent mano namų sodui. Ateinančių metų pavasarį dar sodinsiu, vynuogyną plėsiu, o po kelerių metų tikiuosi pagaminti ir pirmuosius litrus vynuogių vyno, – savo ateities planais dalinasi buvęs Joniškio žemės ūkio mokyklos auklėtinis.

Verslui užsidirbo pats

Barzevičius visada turi idėjų, kurios yra varomoji jo gyvenimo jėga. Tiesiog spirgantis nauja veikla darbštuolis. Baigęs Joniškio žemės ūkio mokyklą tik trumpam įsidarbino Pašvitinio seniūnijoje tam, kad galėtų apsidairyti ir numatyti tolimesnį savo šuolį. Metus Švedijoje prižiūrėjęs sodą, persikėlė į Norvegiją. Jaunas vyras neslepia – dirbo paprastus, kokie tik po ranka pasitaikė, darbus. Tomas turi patirties ir naftos platformose, ir žemės ūkyje, laivuose ir statybose.

Sukaupęs reikiamą kapitalą verslo pradžiai, prieš dešimtmetį T. Barzevičius su partneriais iš Norvegijos įkūrė įmonę ir ėmė verstis metalo konstrukcijų gamyba stambiems pramonės objektams. Būtent T. Barzevičiaus su partneriais bendrovė Norheimsunde (Kvavos savivaldybės administracinis centras) pastatė tokį pėsčiųjų tiltą, už kurį sulaukė Norvegijos transporto ministro padėkos. Apie Tomą rašė Norvegijos regioniniai laikraščiai, kaip lietuviui per trumpą laiką pavyko sukurti stabilią įmonę ir pasiekti didelę apyvartą.

Investuoja į savo kraštą

Per du dešimtmečius užsienyje uždirbtus pinigus Tomas investavo savam krašte. Lygiai prieš metus Vilniaus gatvėje Joniškyje jis atidarė modernia šiuolaikiška įranga aprūpintą automobilių remonto centrą “Autobitės”, o nuo šių metų pradžios ėmėsi papildomos veiklos – “Agro Saloje”  prekiauja žemės ūkio ir statybinės technikos padangomis, kameromis, ratlankiais, tepalais, akumuliatoriais ir yra pagrindinė Lietuvos moterų regioninėje lygoje žaidžiančios komandos “FK Mamukai” rėmėja.

– Nieko gyvenime nesigailiu. Darbas neįkalina. Darbas, teisingiau jo vaisiai, išlaisvina. Kadangi mano aistra medžioklė ir žūklė, tai turėjau galimybių šiuos pomėgius išbandyti ir Afrikoje, ir Slovakijoje, ir daugelyje kitų šalių.  Iš viso pasaulio turiu  parsivežęs tiek trofėjų, kad nori nenori jiems eksponuoti sodyboje  teko pastatyti  atskirą namą, – apie užsidirbtus, pelnytai užsitarnautus gyvenimo malonumus ir džiaugsmus šiandien kalba  patyręs verslininkas.

Jauniems žmonėms, dar tik svarstantiems, kuriuo keliu  ir jiems sukti, Tomas Barzevičius siūlo vadovautis savo galva – dirbti ar studijuoti ką nori, ką širdis, o ne aplinka ar mados, perspektyvos diktuoja. Tada ir prasides žmogaus laisvė, aplankys  ir neabejotina sėkmė.

Lina RUDNICKIENĖ

Publikuojama Sidabreje Nr. 72, 2021m.rugsejo mėn. 18 d.  laikraštyje, skirtame Joniškio miestui ir rajonui, psl. 7

Nuotraukos iš asmeninio Tomo Barzevičiaus albumo