Seminaras Briuselyje

Vasario 3-4 dienomis penkios Lietuvos MEPA (Mokyklos – Europos Parlamento ambasadorės) mokytojos lankėsi Europos Parlamento organizuotame seminare, Briuselyje. Viena iš mokytojų buvo Joniškio žemės ūkio mokyklos aktyvistė, matematikos mokytoja Loreta Jonaitė.

Pirmąją seminaro dieną seminaro dalyviams įvadinę sveikinimo kalbą tarė EP viceprezidentė komunikacijai Katarina Barley, EP Ryšių palaikymo tarnybų direktorius Stephen Clark bei Ryšių palaikymo tarnybų strateginės paramos skyriaus vadovas Frederico Rossetto. Įvadinių diskusijų metu buvo aptarti įvairūs jaunimo švietimo Europos Sąjungoje klausimai, aptarta aktualiausia šių dienų ES tema – Brexit‘as.

Po įvadinės sesijos, vyko ES švietimo programų, skirtų jaunimui pristatymas. (M. Bukna ir A. Huth) Toliau praktinę seminaro dalį vedė M. Boussemaere, kuri yra MEPA mokykloms skirtos mokomosios medžiagos kūrėja. Praktinių užsiėmimų metu M. Boussemaere dalinosi įkvėpimu ir naudingais patarimais, kaip interaktyviai, įdomiai ir nestandartiškai pristatyti Europą ir ES moksleiviams. Vakaro metu vyko „greitų pasimatymų sesija“, kur mokytojai iš visos ES padalinti į 6 grupes, susipažino iš arčiau, pristatė save, savo šalį bei atstovaujamą mokyklą, dalinosi gerąją patirtimi bei kvietė bendradarbiauti ateityje.

Antroji seminaro diena buvo skirta seminaro apibendrinimui, objektų lankymui, Europos istorijos muziejaus veiklų, skirtų ES mokiniams, pristatymui. Mokytojams buvo suteikta galimybė aplankyti Europos istorijos muziejų. Taip pat mokytojai buvo pakviesti aplankyti Europos Parlamento plenarinių posėdžių salę ir susipažinti su procesais, vykstančiais posėdžių salėje ir už jos ribų.

Dvi intensyvios seminaro dienos prabėgo akimirksniu. Įgytos žinios, geroji mokytojų patirtis iš visos ES, įspūdingi EP pastatai ir pats Briuselio miestas paliko daug įspūdžių, kuriais ir norime pasidalinti.

Informaciją MEPA mokytojų vardu parengė Rugilė Paulauskaitė-Pranaitė

Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla

Nuotraukos Loretos Jonaitės

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos