Šmaikštūs balandžio 1-osios įvertinimai

Vienintelę metuose dieną – balandžio 1-ąją – susiduriame su keistu reiškiniu, kurį griežtai liepdavo apeiti tėvai – galime meluoti ir šmaikštauti, kiek tik leidžia fantazija, ir už tai nesulaukti jokių priekaištų.

Išdaigų ir juoko diena nuo seno yra minima ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Seniau melagio, arba šido diena buvo siejama su kiekvieno žmogaus sėkmės tiems metams būrimu. Manyta, kad „jeigu tą dieną nieko neprigausi, tau bus nelaimingi metai“.

Joniškio žemės ūkio mokyklos mokinių taryba nutarė nerizikuoti, kad kiti metai būtų pilni nesėkmių, ir paminėti balandžio 1-ąją – iškrėsti pokštą mokytojams, geromis emocijomis užkrėsti mokyklos bendruomenę. Mokiniai, mokytojai mokyklos fojė paruoštame stende susipažino su balandžio 1-ios dienos istorija, skaitė šmaikščius anekdotus. Mokytojų kambaryje buvo pakabintas plakatas ,,Kažkam čia pragaras, kažkam čia rojus…“ – mokytojai virto velniais ir angelais.

Šią dieną netrūko smagių emocijų apdovanojant ir ,,Savaitės be patyčių“ metu rengto šypsenų konkurso nugalėtojus – linksmiausia pripažinta 10B grupė dovanų gavo vitaminais praturtintų obuolių, draugiškiausios poros šypsenos nugalėtojai Mantas Vilimas ir Miraida Zutytė bei stulbinamos šypsenos savininkas vyr. kūno kultūros mokytojas Dalius Kublickas apdovanoti dantų šepetėliais.