Spalvinga muzika liejosi Venspilyje

Rugpjūčio pradžioje Latvijos kurortiniame mieste Venstpilyje 19-ąjį kartą vyko tarptautinis floristinių kilimų kūrimo konkursas, kurio šiemet tema – muzika. Komandos iš įvairių pasaulio šalių turėjo gėlėmis, gamtinėmis medžiagomis sugroti pačią gražiausią melodiją. Kaip ir kasmet, šiemet tarp dalyvių buvo gausus joniškiečių būrys.

Joniškio žemės ūkio mokyklos komanda: profesijos mokytoja Rima Skirvainienė ir Dekoratyvinio želdinimo ir aplinkos tvarkymo verslo darbuotojo mokymo programos mokinės Roberta Bazaraitė, Milda Didžiokė Kaubrytė, Inga Gecevičienė, Kristina Juodpalienė, Jovita Žvirgždienė, – sukūrė itin sudėtingą kilimą – ,,Sielos muzika“. Jaunimo grupėje pirmą kartą jėgas išbandė kita joniškiečių komanda – jaunųjų floristų su Sauliumi Kelpšu ir Karoliu Karžinausku priešaky.

Intensyvus pasiruošimas vyko visą savaitę prieš renginį ir namuose. Vienam kilimui iš beržo tošies sukinių buvo padarytas rėmas, o kitam – stilizuoti žiogai – smuikai. Sunkiausia ne tik išvystyti idėją, bet ir pasirinkti tinkamas gėles, kad būtų patvarios, tvirtais kotais ir greit nenuvystų. Iš dalyvių daržų buvo išskinti visi jurginai, serenčiai, gvaizdūnes. Pievose surinkti badrenis, dagiliai, usnių žiedai. O parduotuvėje išsirinko spalvingus gvazdikų, celiozijų, dygminų žiedus.

Kaip profesijos mokytoja Rima Skirvainienė juokavo, „mažieji vaikai, mokiniai visada vykdavo kartu palaikyti vyresniųjų – artimųjų, mokytojų. Dažnai jie būdavo pagalbiniais darbuotojais – tą atnešk, tą sušluok, o šiemet nusprendė lygiomis teisėmis varžytis“. Jaunųjų floristų kruopštų triūsą – žaismingą kilimą „Vasaros simfonija“ apdovanojo pirmąja vieta.

Informacija ir nuotraukos Rimos Skirvainienės

© 2020 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos