Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena bibliotekoje

Kasmet gegužės 7-ąją minima ,,Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena“. Ji primena mums rusų carinės valdžios represijas, kuriomis buvo varžoma gimtoji kalba, knygų leidyba, spauda, laisvas žodis. Per 40 spaudos draudimo metų tapo aišku, kad lietuviškoji spauda augo, nepaisant jokių persekiojimų ir taikomų bausmių.

Šia proga Joniškio žemės ūkio mokyklos bibliotekoje buvo paruoštas stendas, skirtas spaudos draudimo laikotarpiui. Stende pateikta 1864-1904 metų istorinė apžvalga, informacija apie knygnešius. Šalia stendo buvo išdėliota literatūra, kurioje visi besidomintys istorija galėjo apie šį laikotarpį paskaityti plačiau.

Nebuvo pamirštos ir lietuvių kalbos tarmės. Bibliotekos lankytojai buvo kviečiami pažaisti žaidimą ,,Ar pažįsti savo kraštą?“. Žaisdami šį žaidimą moksleiviai ir darbuotojai turėjo galimybę įtvirtinti žinias apie skirtingų regionų tarmes. Šis žaidimas – ir pramoga, ir edukacija, padedanti pažinti naujus ar pasikartoti jau žinomus tarmiškus žodžius. Savo rezultatus internete užregistravę žaidimo dalyviai turėjo galimybę laimėti savaitinius vieno Lietuvos prekybos tinklo įsteigtus prizus.

Savas kraštas – pats brangiausias. Mokyklos bibliotekoje jau ne pirmus metus kaupiami leidiniai apie Joniškį, rajono miestelius, kaimus ir žmones. Minint ,,Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną“ bibliotekoje surengta leidinių apie Joniškio kraštą parodėlė.

Informacija ir nuotraukos bibliotekos vedėjos Dovilės Jonaitytės

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos