Susitikimas su AA klubo nariais

Gegužės 5 dieną Joniškio žemės ūkio mokykloje lankėsi grupė svečių iš Šiaulių anoniminių alkoholikų (AA) klubo. Atstovus iš AA klubo nusprendėme pasikviesti todėl, kad mokiniai išgirstų jų gyvenimo istorijas ir pamatytų realius žmones, kuriems toks susitikimas su klausytojais yra gydymo terapijos dalis.

I ir II kurso vaikinams svečiai labai atvirai pasakojo ir dalinosi asmenine patirtimi. Jie visi yra alkoholikai, nemažą laiko tarpą vartoję kvaišalus. Per šį žalingą įprotį netekę šeimų, draugų, darbų, namų, sveikatos. Dalinantis savo patirtais išgyvenimais, AA atstovas teigė, kad „turint priklausomybių negali būti geras tėvas, geras vyras, geras draugas, geras darbuotojas… tiesiog visas mąstymas yra sugadintas.“ Asmuo ilgai vartojęs alkoholį – sunkiai gali sustoti tai daryti. Visi trys vyrai vieningai teigė, kad to padaryti nesugebėjo. AA draugija jiems tapo išsigelbėjimu nuo žalingo įpročio.

Anoniminių alkoholikų draugija buvo įkurta Jungtinėse Amerikos Valstijose 1935 metais. Pirmieji draugijos nariai jau pakankamai ilgą laiką išbuvę blaivūs, nutarė prabilti apie savo patirtį viešai ir 1939 m. buvo išleista knyga „Anoniminiai Alkoholikai”. Po II-jo Pasaulinio karo draugija pamažu paplito visame pasaulyje. 2010 metais 180-je šalių buvo daugiau nei 115 000 AA grupių. Jose – daugiau nei 2 000 000 narių. Šiuo metu Lietuvoje veikia 117 AA grupių (4 iš jų įsikūrę įvairiose pataisos (laisvės atėmimo ) įstaigose) suskirstytų į 7 regionus. Šiaulių regione veikia Šiaulių miesto ir rajono, Joniškio, Kelmės, Pakruojo, Radviliškio, Raseinių, rajonų AA grupes. Regiono tarnybos informacinis telefonas numeris +370 618 81004.

AA pagrindinis veiklos principas – bendravimas vienam su kitu ir supratimas. Jie renkasi į uždarus susirinkimus, kuriuose dalyvauja tik vietinės AA grupės nariai arba šioje vietovėje esantys kitų grupių nariai. Uždarų susirinkimų tikslas – suteikti nariams galimybę aptarti konkrečiai jų alkoholizmo stadiją, kitaip tariant, tai, ką iš tikrųjų galėtų suprasti tik alkoholikai. Taip pat vyksta ir atviri AA susirinkimai, kur gali dalyvauti kiekvienas pageidaujantis (nesvarbu ar jis alkoholikas, ar ne). Vienintelė jo priedermė – neskelbti už susirinkimo durų dalyvavusiųjų AA narių vardų, pavardžių bei atvaizdų.

 

JŽŪM informacija ir nuotraukos