Susitikimas su M. A. Pavilioniene

Gegužės 9 dieną, visoje Lietuvoje minint Europos dieną, Joniškio žemės ūkio mokykloje viešėjo filologė, profesorė, habilituota daktarė, feministė, Lietuvos politinė bei visuomenės veikėja Marija Aušrinė Pavilionienė. Susitikimo metu buvo gvildenama pagrindinė tema – asmenybės individualumo ir gyvenimo prasmės svarba.

A. Pavilionienės manymu, Lietuvos visuomenei labai trūksta rasinės, religinės, kalbinės ir lytinės tolerancijos. Garsi politikė mokiniams atskleidė savo požiūrį į žmogaus būties, jo teisių, lyčių lygybės problemas: kiekvienas žmogus, nesvarbu, ar tai vaikas, moteris ar vyras, turi savo teises. Moteris, iniciavusi eutanazijos įsakymą Lietuvoje, negailėjo karštų emocijų kalbėdama apie žmogaus egzistencijos, jo apsisprendimo bei pasirinkimo laisvę gyventi. M. A. Pavilionienė pateikė ir keletą patarimų, kaip mokiniams užaugti dorais piliečiais, psichologiniu požiūriu – asmenybėmis, visiems patarė nebijoti ir būti išskirtiniais.

Susitikimo metu viešnia pristatė savo naująją knygą ,,Vizijos ir tikrovė“, kurioje atskleidžia požiūrį į mums primetamas gyvenimo tiesas. Politikės užsidegimas ir tvirta nuomonė nepaliko abejingų. Susitikimo pabaigoje vykusios mini diskusijos aktyviausiam dalyviui Šarūnui Gulbinui viešnia padovanojo savo knygą.

 

JŽŪM informacija ir nuotraukos