Svečiuose kinologai su šunimis

Joniškio žemės ūkio mokyklos I ir II gimnazinės klasės mokiniams birželio pradžioje pamokos baigėsi, tačiau mokslo metai truks iki birželio 15-oios. Šiuo metu vykdomos dienos, skirtos kultūrinei, meninei, pažintinei, kūrybinei, sportinei, praktinei veiklai. Vieną iš veiklų suorganizavo socialinė pedagogė Vaida Gendvilaitė-Petrošienė ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Joniškio rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Daina Kaminskienė. Mokykloje lankėsi Šiaulių policijos komisariato kinologai su 4 keturkojais augintiniais.

Du iš jų – jaunučiai, pradedantys „pareigūnai“, vienerių Kingas ir jau turintis darbinės patirties 3 metų augintinis. Pareigūnai dažniausiai renkasi vokiečių aviganių ar belgų aviganių veislių šunis, nes jie pasižymi intelektu ir paklusnumu. Kinologai dažnai vyksta ieškoti dingusių žmonių, sekti nusikaltėlių pėdomis. Šunys taip pat naudojami ieškant narkotinių medžiagų ar sprogmenų.

Anot Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės 1-osios kuopos kinologų būrio specialisto Mariaus Mižutavičiaus, iš 1000 šuniukų tikru pareigūnu tampa vienas – du. Tarnybiniai šunys gyvena su pareigūnais ir yra jų šeimos nariai. Pareigūnai, norintys tapti kinologais, turi turėti lyderio savybių: šunys, kaip ir vilkai, paklūsta tik stipresniam už save. Tad su šuniu gali dirbti ir jį ugdyti tik už jį stipresnė asmenybė.

Mokykloje šunys demonstravo paklusnumą, gebėjimus atlikti bendras komandas, pulti „nusikaltėlį“, krūvoje rankinių rasti tą, kurioje paslėpti sprogmenų likučiai, žmonių minioje pagal savininko kvapą aptikti jo daiktą. Buvo įdomu sužinoti, jog tarnybiniai šunys yra specialiai apmokomi pulti nusikaltėlį, tik kai jisai bėga arba atlieka staigius judesius. Ramiai stovinčio žmogaus šuo neliečia, tik lojimu praneša pareigūnui apie aptiktą nusikaltėlį.

Jaunesniesiems „pareigūnams“, 3 mėnesių Arui ir Pumai, šis susitikimas buvo gebėjimo būti tarp žmonių ir paklusnumo pradmenų treniruotė.

Informacija V. Gendvilaitės-Petrošienės

JŽŪM nuotraukos

Moodle

Moodle

TAMO

TAMO

Statistika

Šiandien apsilankė : 213
Vakar apsilankė : 321
Šį mėnesį : 6586
Šiais metais : 14142
Visi apsilankymai : 217673
Paspaudimai šiandien : 1210
Visi paspaudimai : 1329223
© 2019 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos