Šventė pavasarinį gamtos virsmą

Didžiulis Joniškio žemės ūkio mokyklos kiemas praėjusį šeštadienį tapo sodinukų, dekoratyvinių paukščių, naminės duonos ir kitų skanumynų prekybos vieta bei tautodailės dirbinių paviljonu po atviru dangumi – tokia gausi buvo tradicinė mugė „Jurginių kermošius“. Susirinkusiuosius linksmino Žiemgalos krašto folkloro ansambliai ir šokių kolektyvai. Nors ir žvarbokas oras buvo, kliuvo ir lietaus, tačiau į mugę susirinko daug žmonių ne tik iš Joniškio, bet ir aplinkinių rajonų. Daugelis pirko vaismedžių, dekoratyvinių augalų, gėlių daigų – lietaus nuprausta žemė jiems bus palanki augti.

Šventės sumanytojas ir organizatorius, Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorius Liudas Jonaitis pasidžiaugė, kad į tradicinį „Jurginių kermošių“ susirenka daug žmonių iš aplinkinių rajonų, kasmet atvyksta ir nemažai braliukų iš Latvijos, jie atveža savo firminių skanumynų ir kitų prekių – taip plėtojami prekybiniai mainai, tęsiasi graži kaimynų bičiulystė.

Mugėje bene populiariausia buvo gyvūnėlių ir paukščių paroda. Vaikams ypač patiko ramios ir jaukios alpakos, kurias atvežė jų augintojams, Šiaulių rajono Gruzdžių seniūnijos ūkininkas Raimondas Neverdauksas.

Keistai graudus vaizdelis – savo šunelį atnešusi parduoti garbaus amžiaus močiutė. O kad jos parduodamas šunelis nesušaltų, laikė glėbyje užklotu šiltu audiniu. Joniškio rajono Mekių kaimo ūkininkas Gediminas Jančauskas augina retų veislių naminius paukščius, o sukaupta patirtimi noriai dalijasi su bendruomene ir kitais Gataučių seniūnijos gyventojams, juos skatina imtis verslo. Mugėje pirkėjai galėjo pasigrožėti Gedimino auginamais įvairių veislių naminiais paukščiais, daug kas susigundė nusipirkti tik savaitės viščiukų, mat nusprendė auginti mėsines dedekles vištas – turės ir mėsos, ir kiaušinių. Lankytojai domėjosi Panevėžio r. ūkininkų Aušros ir Irmanto Švederauskų atvežtais iš ūkio dekoratyviniais paukščiais. Tikra mugės puošmena – spalvingomis plunksnomis pasipuošęs didžiulis gaidys. Visus linksmino Joniškio rajono folkloro ansambliai ir šokių kolektyvai, renginio vedėjai pasakojo smagias istorijas, priminė, kaip švenčiamos Jurginės, po kurių prasideda tikrasis pavasarinis gamtos virsmas.

Informacija laikraščio „Ūkininko patarėjas“ reporterės Aldonos Sireikienės

Nuotraukos Tomo Viparto ir Lauryno Žečkio