Valstybės šimtmečiui skirtas ŽŪM‘ūžas

Valstybės atkūrimo šimtmečio proga Joniškio žemės ūkio mokykloje atgimė geltona, žalia, raudona spalva šviečiantis mokyklos laikraštis „ŽŪM‘ūžas“. Šventinį mokyklos laikraštį iniciavo ir išleido istorijos mokytoja Irena Grigencienė.

Didžiausias dėmesys skiriamas Lietuvos atkūrimo šimtmečiui. Jam skirtas ir mokyklos direktoriaus sveikinimas. Liudas Jonaitis linki „kitiems Lietuvos šimtui metų, kad lietuviai sugrįžtų, kad visi būtume tolerantiškesni kitataučiams ir, kad mūsų būtų ne mažiau kaip 10 milijonų“. Taip pat laikraštyje aptartas Liudo Mažylio atradimas – svarbiausias XX a. Lietuvos valstybės dokumentas – Vasario 16-osios aktas. Istorijos mokytojos I. Grigencienės prisimintos ir kitos svarbios mokykloje minėtos valstybinės datos: žvakučių degimas languose, statytos barikados, kūrenti laužai minint sausio 13-ąją, gaminti trispalviai patiekalai, šukuosenos, madų šou minint kovo 11-ąją.

Vienas laikraščio puslapis skirtas profesijoms. Galėjome pasitikrinti, kaip pasikeitė mano profesija per 100 metų? Kokie buvo artojaus darbai prieš 100 metų? Vos saulei patekėjus žemdirbys, šluostydamasis prakaitą, su arkliu dirbdavo žemę. O dabar? Šiuolaikiniai, galingi, su kondicionieriais traktoriai sparčiai įdirba derlingus laukus. Labai skiriasi ir informacinių technologų, agronomų, statybų ir kitos profesijos.

Tad AČIŪ, kad esi Lietuva. Išlik, nepražūk, neparsiduok!

Valstybės šimtmečiui skirtas ŽŪM‘ūžas

JŽŪM informacija