Veiksmo savaitė be patyčių

Kovo 19 – 23 dienomis Joniškio žemės ūkio mokykloje vyko renginių ciklas skirtas „Veiksmo savaitei be patyčių“. Socialinės akcijos metu mokiniai, mokytojai bei visi darbuotojai turėjo galimybę sudalyvauti įvairiuose renginiuose, kurių metu buvo ugdomi bendruomeniškumo, priklausymo grupei, tolerantiškumo jausmai.

Veiksmo savaitė be patyčių prasidėjo nuo veiklos, kuri buvo skirta parodyti savo bei pamatyti kitų mokyklos bendruomenės narių emocinę būseną. Šiai veiklai buvo pasirinktas stendinis plakatas, kuriame visi norintys galėjo žymėti tą dieną vyraujančią nuotaiką ar savijautą. Susumavus visos savaitės balus buvo išrinkta pagrindinė mokyklos bendruomenės narių savijauta – įsimylėjęs.

Devintos (1g) bei dešimtos (2g) klasės mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti integruotoje lietuvių kalbos pamokoje – „Patyčios: ką paveldėjome, o ką sugalvojome patys?“, kurios metu mokiniai buvo supažindinami su istoriniu, literatūros bei kultūros kontekstais ir vyraujančiomis patyčių formomis jose. Antroje pamokos dalyje mokiniai buvo supažindinami su saugaus bendravimo bei tinkamu asmeninių duomenų dalijimosi elektroninėje erdvėje taisyklėmis. Besibaigiant integruotai pamokai mokiniai grupėse kūrė plakatus, kuriuose buvo parašytos motyvuojančios frazės bei prasmingi posakiai. Pasibaigus integruotai pamokai, visi mokyklos bendruomenės nariai buvo kviečiami išgerti „Draugystės arbatos“.

Kitą dieną šokio mokytoja Lina visus kvietė sušokti „Draugystės šokį“. O užbaigiant veiksmo savaitę be patyčių mokyklos erdvėse skambėjo draugiška muzika, o mokiniai, mokytojai ir darbuotojai grožėjosi mokinių paruoštais plakatais.

Veiksmo savaitės be patyčių organizatoriai socialinė pedagogė Vaida Gendvilaitė-Petrošienė ir psichologo asistentas Deividas Beinoras taria AČIŪ prisidėjusioms mokytojoms: lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Nijolei Vaičiulytei-Mykolaitienei, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Redai Sinkevičienei ir bendrosios kūno kultūros ir sportinio šokio mokytojai metodininkei Linai Budrienei.

Informaciją parengė Deividas Beinoras

Nuotraukos iš JŽŪM archyvo