Verslo idėjos Joniškio kraštui konkursas

Joniškio verslininkų asociacija bendradarbiaudama su Joniškio turizmo ir verslo informacijos centru skelbė Joniškio krašto verslo idėjų konkursą, kurio tikslas – skatinti jaunų Joniškio rajono žmonių verslumą.

Ne kartą buvo įsitikinta, kad Joniškio žemės ūkio mokykla yra itin kūrybiška, pragmatiška, domisi verslu, naujų produktų ar paslaugų kūrimu. Taip pat šiai mokyklai rūpi plėtra Joniškio rajone, todėl metodininkė Vaida Baltaragytė subūrė komandą ir sukūrė originalią, konkurencingą bei inovatyvią verslo idėją.

Iš viso Verslininkų asociacijai pristatyta net septyniolika sumanymų, kaip padaryti verslą, kuo vartotoją, iš pirmo žvilgsnio viskuo persisotinusį, dar sugundyti. Konkurso vertinimo komisija atsižvelgusi į idėjas bei į tai, kad sulaukė gausaus idėjų kiekio, nutarė prizinį fondą – 1000 eurų – perskirstyti ir kiekvienai prizinei vietai atrinkti po 2 idėjas.

I vieta atiteko Skirmantui Radžvilai už inovatyvią paslaugą ūkininkams „SmartFarm“ ir Agnei Dovidaitytei už idėją džiovinti moliūgus. Antroji vieta – Gabijai Dembinskytei bei Austėjai Pilipuitytei už idėjas Joniškio mieste atidaryti naminių gyvūnų kirpyklas su viešbučiu bei papildomomis paslaugomis. Na o trečioji vieta teko Mildai Petraitytei, kurios verslo idėja buvo sukurti internetinę tautodailės gaminių parduotuvę ir Joniškio žemės ūkio komandai: mokiniams ir psichologui Deividui Beinorui bei komandos vadovei mokytojai Vaidai Baltaragytei.

Komanda verslo idėjos pristatyme klausė „ką jūs darote:

  • jeigu jūs turite svečių iš kito rajono ar šalies ir norite jiems aprodyti Žagarės dvaro sodybą, tačiau nesate tikri, kokia paroda šiuo metu joje vyksta ar koks jos darbo laikas?
  • jeigu jūs nesate tikri, kada jums aktualus ir svarbus politinis klausimas bus svarstomas Joniškio rajono savivaldybės Taryboje?
  • jeigu viena ausimi girdėjote, kad į Joniškį atvyksta teatrologė, rašytoja Rūta Vanagaitė, tačiau nesate tikri nei kada, nei kur vyks susitikimas?
  • jeigu jums patinka repas ir norite tiesiai iš DJ MECOOL patefonų jo pasiklausyti?
  • jeigu per televizorių pastebėjote reklamą, kad įvairiuose Lietuvos miestuose vyksta humoro šou „Buvusių moterų reikalai. Mano geriausias bernvakaris“ gastrolės ir norite sužinoti, kada jos bus Joniškyje?“

Atsakymas paprastas, tačiau nedžiuginantis – jūs sėsite prie kompiuterio ir atidarysite bent 5 internetines svetaines, paskambinsite bent 3 kompetentingiems asmenims ir galbūt visą dominančią informaciją sužinosite per 15 minučių.

Mūsų komanda pasiūlė verslo idėją – išmaniesiems telefonams skirtą programėlę (aplikaciją) „Žinau KAS ir KUR vyksta Joniškio krašte“. Šios programėlės (aplikacijos) pagalba į pradžioje užduotus klausimus atsakysite per 3 minutes!

Mokyklos komanda laimėtus 50 eurų nusprendė padovanoti ir taip paskatinti ateityje aktyviau dalyvauti konkursuose itin gerai besimokančius JŽŪM mokinius.

JŽŪM informacija ir nuotraukos