„Žalieji perlai“

Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų asociacija šiais metais baigia įgyvendinti ES Švietimo mainų paramos fondo Leonardo da Vinči partnerystės projektą „Žalieji perlai“ Nr. LLP-LdV-PRF-2012-LT-0382.

Projekte dalyvavo mokytojai ir mokiniai iš VšĮ Alantos technologijos ir verslo mokyklos, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos, Joniškio žemės ūkio mokyklos, VšĮ Panevėžio profesinio rengimo centro. Taip pat partneriai iš Lenkijos, Austrijos, Ispanijos bei Turkijos.

2014 metų gegužės 19-23 dienomis vyko jau paskutinis partnerių susitikimas Madride, Ispanijoje. Čia vyko baigiamoji projekto konferencija, kurios metu visi dalyviai pristatė savo šalies „žaliuosius perlus“. Lietuva pristatė ekologinės žemdirbystės gaires Lietuvoje, pažangiausius ekologinius ūkius. Kitos šalys pasidalino pasiekimais energijos saugojimo srityje bei žemės ūkio perliukais. Susipažinome su Ispanijos žemės ūkiu. Kiekvienas partneris pasisakė, kuo projektas buvo naudingas ir kokias naujoves galės pritaikyti savo įstaigoje, mieste, šalyje.

Lietuvai buvo naudinga susipažinti su energijos saugojimo įvairove, taip pat kilo minčių dėl mokymo programų praplėtimo, skiriant daugiau dėmesio ekologinei žemdirbystei.

Projekto dalyviai džiaugiasi turėję galimybę įgyvendinti šį projektą bei parengti naujus projektus dirbant su tais pačiais partneriais.

Parengė projektų vadovė Vaida Aleknavičienė

Nuotraukos iš projekto dalyvių asmeninio archyvo

 

© 2022 Joniškio žemės ūkio mokykla | Rekomenduoja: Atradau.lt | Sprendimas: Elektroninės Vizijos